Wszystko co należy wiedzieć o kominkach elektrycznych

Kominki elektryczne cieszą się coraz większa popularnością wśród Polaków. W sklepach można znaleźć najróżniejsze modele, można śmiało dopasować je pod wieloma względami, choćby poprzez cenę, wielkość, design. Warto przed zakupem jednak dowiedzieć się jak najwięcej o kominkach elektrycznych. O tym jak działają, o tym jakie posiadają zalety, jak prawidłowo dopasować do swoich wnętrz, ile zapłacić.

Czym jest kominek elektryczny?

Kominki elektryczne, jak sama nazwa wskazuje to urządzenia imitujące prawdziwe kominki jednak  do działania wymagające jedynie energii elektrycznej. Nie ma potrzeby budowania szybów wentylacyjnych, przygotowania komina odprowadzającego dym. Zazwyczaj składają się z odpowiednio przygotowanej obudowy oraz wkładu kominkowego. Obudowy takich kominków mogą być najróżniejsze, wszystko po to aby sprostać oczekiwaniom szerokiego grona odbiorców. Dodatkowo można spotkać kominki z efektami 3D oraz imitującymi dźwięk palonego drewna.

Kominki ścienne, z gotową zabudową do ustawienia, a także kominki elektryczne narożne, to najczęściej spotykane odmiany tego urządzenia. Na rynku można znaleźć również kominki będące równocześnie szafkami pod telewizor.

Polecamy: http://www.kominki-elektryczne.pl/

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania kominków elektrycznych

Użytkowanie kominków elektrycznych jest niezwykle bezpieczne, w przeciwieństwie do tych tradycyjnych. Ustawienie kominka w konkretnym miejscu, podłączenie do energii elektrycznej i już działa. Nie trzeba martwić się tutaj takimi sprawami jak odprowadzanie spalin, nie trzeba inwestować w przebudowę szybów kominowych, nie będzie problemów z regularnymi przeglądami czy też regularnym czyszczeniem jak to ma miejsce po każdym paleniu w tradycyjnym kominku. Pożar czy też możliwość zatrucia jest praktycznie zerowa w tym przypadku.

Skoro taki wysoki poziom bezpieczeństwa to automatycznie uzyskuje się również wysoki standard wygody. Kominki elektryczne są bezobsługowe, można nimi sterować choćby za pomocą pilota.

Kominek elektryczny oprócz efektów wizualnych może również generować odpowiednie ogrzewanie pomieszczenia w którym się znajduje. Ustawienie konkretnych funkcji naturalnie zależy od potrzeby, od indywidualnych preferencji właściciela danego kominka.

Jakie koszty związane z inwestycją w kominek elektryczny?

Największy koszt w związku z kominkami elektrycznymi to naturalnie jego zakup. Kilkaset złotych powinno wystarczyć już na dobry kominek elektryczny. Powyżej tysiąca złotych można kupić już kominki z różnorodnością funkcji. To w zasadzie koniec inwestycji finansowych. Sam kominek nie wymaga aby dokupić do niego odpowiedni opał, nie trzeba robić regularnych przeglądów. Oczywiście pojawia się kwestia poboru energii elektrycznej przez konkretne elektryczne kominki, jednakże producenci przygotowują urządzenia z myślą o niskich kosztach eksploatacji co automatycznie powoduje, że pobierać one będą maksymalnie 300W energii elektrycznej. W trakcie kilku godzin ich pracy należy liczyć się z wydatkami kilkudziesięciu groszy.

[Top]