Tibia – gra przeglądarkowa MMORPG

Posted on 5 lipca 2016  in MMORPG

Tibia to tytuł który znany jest nie tylko graczom gier online. To niejako w pewnym sensie zjawisko kulturowe, gra od wielu lat bije wszelkie rekordy popularności.

gry_tibia_screen

Nienowatorska grafika atutem

Gra online Tibia pozwala nam przenieść się do ogromnego świata który musimy odkrywać za pomocą naszej postaci którą na wstępie zostanie wykreowana przez nas samych. Grafika w tej grze czyli rzut izometryczny to tak naprawdę największa jej zaleta. Takich gier się dzisiaj już nie robi, wszyscy szukają czegoś super i w 3D. Tibia oferuje prostotę w tej materii ale jednak dając w zamian nieprzebrane połacie świata w którym przyjdzie rywalizować. To od lat właśnie jest magnesem dla coraz to nowych graczy. Wchodząc do rozgrywki wybieramy sobie jedną z postaci: rycerza, paladyna, druida lub czarodzieja i na tej podstawie wszystko się zaczyna

Ulepszanie umiejętności, ekwipunku naszej postaci, liczne starcia, ataki potworów, obrona za pomocą posiadanej broni, zdolności to właśnie musimy robić w tej grze. Dodatkowo nie wolno zapominać, że grając w grę online Tibia jesteśmy zmuszeni do kolekcjonowania, zbierania różnego rodzaju przedmiotów które oczywiście mają pozytywny wpływ na naszą postać i dalszy przebieg rozgrywki. Dodatkowo przygotowano rozmaite dodatkowe zadania których prawidłowe wykonanie gwarantuje nam również rozmaite bonusy.

Indywidualizm czasami niewskazany

Oczywiście oprócz głównej linii fabularnej gry Tibia możemy skorzystać z różnego rodzaju dodatkowych atrakcji. Zrzeszanie się w gildie to najważniejszy dodatek. Grając warto z tego skorzystać gdyż w wielu sytuacjach możemy potrzebować pomocy, poszukiwać konkretnych przedmiotów. Wtedy z pomocą mogą przyjść nam inni gracze. Gra umożliwia również branie udziału w różnego rodzaju turniejach typu PvP.

Gra przeglądarkowa Tibia jest tytułem do którego nie trzeba zbytnio zachęcać, po prostu należy w nią zagrać, skoro od ponad dekady wzbudza takie emocje i nie nudzi się.

Gameplay: