Stormfall – gra przeglądarkowa strategiczna

Posted on 1 lipca 2016  in Strategia

Na terenie królestwa Stormfall od dawna toczy się wojna. Jako jeden z lordów zamieszkujących owe królestwo musicie stawiać czoła bestiom które nieustannie atakują mieszkańców. Do tego posłuży wam starannie dobrana armia. Oprócz tego nie możecie zapominać o dyplomacji by również tą drogą doprowadzić do sukcesu i sprawić by siły zła opuściły na zawsze ziemie Stormfall.

Zaczynamy walkę o Stormfall

Każdy z graczy w grze Stormfall posiada zamek i jest to jego centrum dowodzenia. To tutaj wszystko się rozwija, to za ich pomocą prowadzimy do rozwoju własnego imperium, budujemy armię, prowadzimy badania, stawiamy nowe konstrukcje tak niezbędne by zyskać przewagę nad wrogami. Naturalnie należy również zadbać o surowce, zapewnić sobie odpowiednie dostawy żywności. W grze nie skupiamy się zatem tylko i wyłącznie na aspektach militarnych. Zrównoważona polityka ekonomiczna jest równie ważna, pozwala spokojnie planować kolejne działania. Bez tego żaden z graczy nie będzie miał szans na osiągnięcie końcowego sukcesu.

gry_stormfall_screen

Bitwa czyli geniusze taktyczni mile widziani

Posiadając niezliczone rzesze wojska nie możemy być pewni wygranej. Mechanizm walk, bitew został skonstruowany w taki sposób, że do każdej bitwy możemy desygnować określoną liczbę żołnierzy. Takie podejście do rozgrywki powoduje, że jesteśmy zmuszeni do tego by taktycznie wszystko zaplanować, wysyłać wojska odpowiednio dopasowane do przeciwnika. To jedyny klucz do sukcesu w ścieżce militarnej gry przeglądarkowej Stormfall.

Dyplomacja na pięć z plusem

Oczywiście samodzielnie niczego nie wygramy, możemy odnosić co najwyżej drobne zwycięstwa. W grze spotkamy się z niezwykle rozwiniętymi funkcjami dyplomacji. Zawieranie sojuszy, paktów, współpraca z innymi graczami, to wszystko dostępne w Stormfall dzięki czemu rozgrywka jest jeszcze bardziej ciekawsza.

Gra przeglądarkowa Stormfall to naprawdę ciekawy tytuł, zważywszy na wiele możliwości jakie daje, powodując że nie znudzi się po kilku dniach. Do tego profesjonalnie przygotowana grafika, warto zagrać właśnie w ten tytuł już teraz

Gameplay: