Nemexia – gra przeglądarkowa strategiczna

Posted on 30 czerwca 2016  in Strategia

3…2…1 START! Nemexia to tytuł którego akcja rozgrywa się w kosmosie czyli ciekawe rozwiązanie dla wszystkich marzących o podboju tego czego ludzki wzrok nie może dosięgnąć. Ale tło akcji w grze Nemexia odnosi się do konfliktu galaktycznego w którym biorą udział trzy frakcje. Mianowicie ludzie, roboty oraz obcy. Celem jest oczywiście stłamszenie frakcji do których nie należymy.

gry_nemexia_screen

Zaczynamy podbój kosmosu

Na początku gry na przeglądarkę musimy się zdecydować która frakcja nam najlepiej odpowiada. Wybór powinien być dokonany niezwykle roztropnym sprawdzeniem wszystkich zalet i wad każdej z frakcji. Mianowicie frakcje różnią się choćby atrybutami, właściwościami związanych z tym jakie jednostki można posiadać, jak należy planować działania taktyczne czy też kwestie odnoszące się do budynków dostępnych w toku prowadzonej rozgrywki. Po wyborze frakcji otrzymujemy we władanie planetę i naszym celem będzie jej jak najszybsza i efektywna rozbudowa. Tryb mechaniki znany z wielu gier o takiej tematyce. Mianowicie wydobywanie odpowiednich surowców, produkcja narzędzi, rozwój badań i budowa sił wojskowych.

Interakcje w grze Nemexia

W grze Nemexia możemy liczyć na liczne interakcje z innymi graczami gdzie główną będzie naturalnie przygotowanie się do walki. Żeby podejmować walkę z innymi osobami należy posiadać odpowiednią flotę pojazdów statków kosmicznych. Tego typu statki to również podstawa do prowadzenia ekspansywnej polityki która ma na celu podbijanie coraz większej liczby planet.

Gra zawiera elementy graficzne jak i w formie tekstowej. Warto nadmienić że dostęp do międzygalaktycznego świata Nemexia jest zupełnie darmowy i nie wymaga ponoszenia jakichkolwiek kosztów (chyba że z tytułu pewnych udogodnień). Zachęcamy, to naprawdę ciekawy i dobry tytuł dla zwolenników kosmicznych podbojów.

Gameplay: