Khan Wars – gra przeglądarkowa strategiczna

Posted on 28 czerwca 2016  in Strategia

Strategia przeglądarkowa MMO osadzona w średniowieczu czyli Khan Wars. Tytuł zadowoli wszystkich tych którzy oprócz rozrywki w średniowiecznym świecie oczekują nawiązania do historii, do faktów które miały miejsce w przeszłości.

Rozpoczynając rozgrywkę przenosimy się w odległe czasy i wybieramy z 11 nacji jedną którą będziemy kierowali. Twórcy gry dali nam do dyspozycji: Polanów, Rosjan, Litwinów, Germanów, Arabów, Brytów, Franków, Bizantyjczyków, Japończyków, Bułgarów oraz Mongołów. Wybór odpowiednie nacji nie daje wielkiej przewagi na początku, po prostu każde z plemion posiada swoje bonusy, a także specjalne jednostki wojska.

gry_khan_wars_screen

Grając w Khan Wars należy skupić się na rozbudowanie własnego królestwa (dokładniej zamku). Jak to robić? Oczywiście poprzez wydobywanie niezbędnych do rozwoju surowców. Każda z nacji musi inwestować w technologię, jak najszybciej ją rozwijać oraz skutecznie rozbudować armię. Dzięki czemu można prowadzić ekspansję w świecie Khan Wars. Mechanika gry pozwala nam również na inwestowanie swoich dóbr w rozwój postaci niemilitarnych takich jak choćby medyk czy dyplomata co ma niebagatelne znaczenie na przebieg rozgrywki, pozwala realizować politykę dyplomacji czy w szybszy sposób podbijać inne zamki i królestwa.

Khan Wars to w znacznym stopniu gra oparta na tekście. Warstwa tekstowa tutaj przeważa, co jednak nie oznacza, iż twórcom zabrakło pomysłu na ciekawą grafikę. Graficzna oprawa gry zadowoli nawet najbardziej wybrednych graczy, dodaje znacznego kolorytu, estetyki w trakcie rozrywki. Grający w grze nie muszą wydawać pieniędzy na nią, aczkolwiek niektóre opcje są dostępne jedynie poprzez mikropłatności, w pewien sposób ułatwiające rozgrywkę. Ciekawa pozycja z rankingu Najlepsze gry przeglądarkowe.

Gameplay: