Desert Operations – gra przeglądarkowa strategiczna

Posted on 1 lipca 2016  in Strategia

Przeglądarkowa gra strategiczna Desert Operations to obowiązkowa pozycja dla wszystkich komputerowych strategów. Możemy tutaj poprowadzić własnym państwem i celem staje się dbanie o potrzeby mieszkańców, stały rozwój w różnych dziedzinach, gospodarczej czy też militarnej. Żeby jednak mieć okazję do rozwoju gracz musi tak pokierować państwem aby zwiększało ono terytorium, by prowadziło skuteczną politykę ekspansywną. Oczywiście przeszkadzać w tym będą inni gracze, mający dokładnie identyczne cele.

gry_desert_operations_screen

Rozwój własnego Państwa kluczem do sukcesu

Jednym z aspektów gry jest prowadzenie prawidłowej i zrównoważonej polityki gospodarczej na terenie swojego kraju. Do tego celu służą różnego rodzaju budynki które dają konkretne korzyści. Ale jak w prawdziwym świecie problemem mogą być deficyty terytorialne. Dlatego należy bardzo dokładnie analizować wszelkie możliwe konfiguracje i tak zaplanować inwestycje budowlane by odnosić jak najwięcej korzyści. Musimy posiadać zasoby dlatego budynki odpowiedzialne za produkcję muszą się znajdować w naszym państwie. Nie możemy zapominać o armii do czego niezbędne są budynku militarne. Trzecia kategoria budynków to tzw. budynki akcji. One gwarantują nam realizowanie programów badawczych czy też trzymanie w ryzach ekonomii państwa.

Ej wojenka, wojenka

Naturalnie dojdzie do momentu kiedy rozwój zostanie zahamowany, kiedy nasz kraj nie będzie miał już miejsca do tego by rosnąc w siłę. Wtedy należy przygotować się do konfliktu z innymi. Jest to element nieunikniony w tej grze. Praktycznie pasywna postawa w Desert Operations nie przyniesie nam niczego dobrego. Dlatego przygotowanie odpowiedniej armii, prowadzenie skutecznych działań dywersyjnych to droga jaką powinno się kroczyć w Desert Operations.

Strategiczna gra online Desert Operations wymaga również od grających współpracy. Jak w prawdziwym świecie nie obce są tutaj zjawiska dyplomacji, zawierania sojuszy oraz paktów. To dodatkowy smaczek, pozwalający poczuć się jak prawdziwy przywódca światowej potęgi.

Desert Operations to w pełni darmowa gra przeglądarkowa, która dzięki licznym opcjom, rozbudowanym właściwościom i ciekawej grafice na pewno znajdzie grono licznych zwolenników.

Sprawdź podobne fajne gry na przeglądarkę.

Gameplay: