Strategia

Posted on 9 lipca 2016  in Świat gier przeglądarkowych

Gry strategiczne mają długą historię. Tworzone były na komputery już od kilku dekad, praktycznie od momentu gdy komputery trafiły pod strzechy. Wiele osób ceni sobie potyczki wojenne, ceni sobie budowanie własnego imperium. Jednak prawdziwą rozrywkę, zwycięstwo ma wyjątkowy smak kiedy w pokonanym polu pozostawi się żywego przeciwnika. Dlatego też od lat gry strategiczne online notują znaczący rozwój, co chwile pojawiają się liczne tytułu które mają szansę na przyciągnięcie graczy celujący w idealnie stworzone światy w jakich przyjdzie im walczyć.

Gry przeglądarkowe strategiczne wymagają od graczy wysilenia szarych komórek, nie ma możliwości bez tego aby został osiągnięty sukces. Planowanie kolejnych ruchów do przodu, przygotowanie taktyczne, panowanie nad wszystkimi aspektami, funkcjami jakie dają twórcy gier strategicznych jest niezwykle ważne. Z uwagi na mnogość dostępnych tytułów do gry przez internet rozróżnia się podkategorie. I tak możemy spotkać gry online strategiczne wojenne, osadzone w realiach konfliktu I lub II wojny światowej (np. War Game 1942). Znajdziemy liczne strategie online które wymagają od internautów budowy swojego imperium od podstaw, cofnięcia się do dawnych czasów i przemierzenia, rozwoju poprzez wszystkie epoki znane z historii (np. Forge of Empires). Osobną kategorię gier strategicznych stanowią gry karciane online gdzie na czoło wysuwa się Urban Rivals. Bardzo popularną tematyką wśród twórców i graczy są te gry które pozwalają wcielić się w rolę władcy królestwa średniowiecznego (Imperia Online) i toczyć boje z innymi o to aby zostać panem całego świata.

Wszystkie gry przeglądarkowe strategiczne są darmowe, jedynie w trakcie rozwoju akcji można ponosić dodatkowe opłaty. Brak wydatków jednak nie skazuje graczy na porażkę, to po prostu dodatki dla niecierpliwych.